Scratch (8-14 ani) – incepator online

Curs de Scratch (8-14 ani) - incepatori

 • Ce facem la curs:

  Sunt predate notiuni de programare in Scratch. Predarea se face in mod practic, programele fiind realizate pe loc, alaturi de cursanti. Fiecare sesiune se incheie cu un mini-proiect pentru acasa, o tema distractiva.

 • Zilele de curs:

  Luni si miercuri 16:30 – 17:20

 • Cat dureaza o sesiune online:

  50 de minute

 • Numar sesiuni pe saptamana:

  Doua

 • Numar maxim de cursanti/sesiune:

  6

 • Cost pe Modulul 1 (8 sedinte):

  450 de lei. Plata se face la inscriere.

 • Necesar din partea cursantului:

  achitarea cursului, prezenta online in sesiunea de predare, calculator cu conexiune la Internet pentru a putea sustine prezenta in sesiunea online, camera web, sunet si microfon. Acces la pagina https://scratch.mit.edu/projects/editor/?tutorial=getStarted