Robotica si Programare (8-13 ani) – incepator/intermediar

Curs de Robotica si Programare (8-13 ani)- Robotul Ozobot Bit/Evo - incepatori

 • Ce facem la curs:

  Sunt predate notiuni despre roboti si programare in coduri de culori si blocuri de comenzi. Se lucreaza cu roboti educationali Ozobot Bit sau Ozobot Evo.

 • Zilele de curs:

  Joi: 17:00 – 17:50
  Sambata: 11:00 – 11:50

 • Cat dureaza o sesiune online:

  50 de minute

 • Numar sesiuni pe saptamana:

  Doua

 • Numar maxim de cursanti/sesiune:

  6

 • Cost pe Modulul 1 (8 sedinte):

  400 lei. Plata se face la inscriere.

 • Necesar din partea cursantului:

  Inscrierea la curs, prezenta online in sesiunea de predare, calculator cu conexiune la Internet pentru a putea sustine prezenta in sesiunea online, camera web, sunet si microfon. Robot Ozobot Bit sau Ozobot Evo, set de markere, foi albe. Ecranul calculatorului mai mare de 10 inch.

Daca nu aveti robotul si doriti sa il cumparati, il puteti comanda de la noi de pe site la pretul de 650 de lei. Culoare: alb. Cumpara de aici: https://www.scoalait.ro/product/ozobot-evo-interactive-robot-crystal-white/

Curs de Robotica si Programare (8-13 ani)- Robotul Ozobot Bit/Evo - intermediari

 • Ce facem la curs:

  sunt predate notiuni despre roboti si programare in blocuri de culori. Se lucreaza cu roboti educationali Ozobot Bit sau Ozobot Evo. Sunt exersate variabile, functii, conditionari. Se lucreza in proiecte: robot-popier, robot-medic, robot-sportiv…

 • Zilele de curs:

  Luni: 17:00 – 17:50
  Marti: 17:00 – 17:50

 • Cat dureaza o sesiune online:

  50 de minute

 • Numar sesiuni pe saptamana:

  Doua

 • Numar maxim de cursanti/sesiune:

  6

 • Cost pe Modulul 1 (8 sedinte):

  400 lei. Plata se face la inscriere.

 • Necesar din partea cursantului:

  Achitarea ratelor, prezenta online in sesiunea de predare, calculator cu conexiune la Internet pentru a putea sustine prezenta in sesiunea online, camera web, sunet si microfon. Robot Ozobot Bit sau Ozobot Evo, set de markere, foi albe. Ecranul calculatorului mai mare de 10 inch.

Daca nu aveti robotul si doriti sa il cumparati, il puteti comanda de la noi de pe site la pretul de 650 de lei. Culoare: alb. Cumpara de aici: https://www.scoalait.ro/product/ozobot-evo-interactive-robot-crystal-white/