NADI X – Pantalonii inteligenti de yoga

NADI X – Pantalonii inteligenti de yoga

Vineri, 31 ianuarie, Cristian ne-a vorbit despre NADI X, pantalonii inteligenți biometrici pentru yoga. Acești pantaloni oferă cea mai recentă experiență de yoga prin tehnologie personalizată. NADI X sunt prevăzuți cu senzori încorporați și au și caracteristica de a oferi ghidare prin vibrații, dar și audio. Acest lucru este posibil prin conectarea la aplicația dedicată de pe telefonul propriu. Prin această aplicație, utilizatorul poate alege între mai multe programe de antrenament, în funcție de preferințe. Îndrumarea prin vibrații și accelerometre în jurul genunchilor șoldurilor și gleznelor oferă posibilitatea de a învăța yoga pas cu pas. Instrucțiunile audio sunt asociate cu vibrații blânde pentru a oferi indicii utilizatorului unde anume să se concentreze. Valorile accelerometrului sunt procesate în telefon, iar instrucțiunile audio anunță daca pozițiile de yoga sunt efectuate în mod corespunzător, acești pantaloni având posibilitatea de a detecta mișcările utilizatorilor.