LG TONE Free HBS-FL7 – Căști bluetooth cu încărcare fără fir

LG TONE Free HBS-FL7 – Căști bluetooth cu încărcare fără fir

In fiecare luni si vineri, de la 9:30 la Itsy Bitsy FM in cadrul emisiunii „Happy Music cu Marius”, Cristian Lacraru de la Scoala IT, ne dezvaluie noutatile in tehnologie si IT. 

Vineri, Cristian ne-a vorbit despre căștile LG TONE Free HBS-FL7. Aceste căști au o carcasă UVNano prevăzută cu leduri UV în interior. În momentul în care căștile se încarcă în cutie, prin intermediul acestei lămpi UV acestea se auto-curăță. Conform testării independente efectuate în luna octombrie 2019, lumina LED UV încorporată în carcasa de încărcare reduce Staphylococcus aureus și Escherichia coli de pe suprafața căștilor cât timp acestea se încarcă.

De asemenea, aceste căști au și tehnologia Meridian® și astfel stabilesc un nou standard pentru căștile wireless premium, cu sunet de înaltă calitate pentru apeluri și muzică oricând și oriunde doriți.

Designul semi-deschis al acestora si cele 3 mărimi disponibile (S,M,L) asigură un confort zilnic.

Ciclu de incarcare al căștilor este rapid astfel încât 5 min de încărcare asigură 1 ora de functionare.

Căstile sunt waterproof și astfel pot fi folosite și pe timp de ploaie dar și la alergare.