Ilustratie (9 – 13 ani)

 • Ce facem la curs:

  Vom incepe prin a desena intai pe o coala alba de hartie un personaj preferat din desenele animate, dintr-un film sau pur si simplu o creatura imaginara. Desenul de mana colorat il vom trece ulterior in Illustrator cu ajutorul mouse-ului si il vom transforma in desen digital.  Ilustratia dezvolta simtul artistic al celor mici, precum si imaginatia, spontaneitatea si libertatea de expresie.Ilustratia computerizata si desenul de mana sunt utile in nenumarate profesii din societatea actuala: arhitectura si design de produs, realizare de pagini web, grafica pentru aplicatii, jocuri, user-experience design,  productie publicitara, editare reviste si carti, realizaree de portrete robot, realizare de storyboarduri pentru filme si spoturi publicitare.

  Zilele de curs:

 • Zilele de curs:

  Miercuri 17:00 – 18:00 , Vineri 10:00 – 11:00

 • Cat dureaza o sesiune online:

  60 de minute

 • Numar sesiuni pe saptamana:

  Doua

 • Numar maxim de cursanti/sesiune:

  5

 • Cost pe Modulul 1 (8 sedinte):

   480 lei, plata la inscriere.

 • Necesar din partea cursantului:

  Achitarea cursului, prezenta online in sesiunea de predare, calculator cu conexiune la Internet pentru a putea sustine prezenta in sesiunea online, camera web, sunet si microfon. MOUSE!!! Zoom si Adobe Illustrator, coli albe, creioane negre, un marker negru pentru contur si creioane colorate / carioci.

  Programul adobe Illustrator este necesar pentru acest curs, daca nu il aveti deja instalat, puteti achizitiona o licenta de la :
  https://www.adobe.com/ro/creativecloud/plans.html?filter=design&plan=individual